Muhsin Şener Rotating Header Image

“Şiirde Direnen Bir Eğitimci Muhsin ŞENER” Söyleşi ve İmza Günü Yapıldı

9 Kasım 2013 Cumartesi günü, Ankara Kızılay’da,  KONUR SOKAK; 13/5 adresinde çalışan KURGU KÜLTÜR MERKEZİNDE yazarın “ŞİİRDE DİRENEN BiR EĞİTİMCİ MUHSİN ŞENER”  başlıklı bir söyleşisi ve ardından da kitap imzalama etkinliği vardı.

Yazar,

Temmuz- Eylül 2013 tarihleri arasında yayımlanan ve açıklamaları bu sitede bulunan,

TÜRK ŞİİRİ KURAMI,

ŞİİRİN TABANI,

ŞİİRİ YENİDEN DÜŞÜNMEK, ŞİİRİ YENİDEN KURMAK,

BİR EĞİTİMCİNİN KIRK YILI,

KİŞİSEL TARİH TUTANAKLARI adlı yapıtlarını anlattı.

Seçkin bir sanatçı topluluğu tarafından izlenen söyleşide,  sorulan sorular çerçevesinde konuşmalar, tartışmalar ve açıklamalar yapıldı. Şair ve yazar, Hocaların Hocası Mehmet Aydın  yaptığı  konuşmada;

“Şener, bu güne dek hiçbir politik, entelektüel, sanatsal  grup  ya da yayın organından destek almadan  ŞİİRDE YENİ BİR ELEŞTİRİ geliştirmeyi sürdürmüştür. Bu çaba,  ŞİİRDE DİRENME olarak ortaya çıkmıştır.”

“Şiirin, birey ve toplumsal için taşıdı önem ve değerini, kimseye bakmadan ve kimseye de yaslanmadan, altını kalınca çizmeyi sürdürdü.

Bu kitaplar o görüşün işlendiği eserlerdir.

Şiirimiz için, çok verimli olacak eserlerdir bunlar.”

diyerek yazarı kutlamıştır.

Şener’in, Şair  M. Sait  Aydın, Şair ve yazar Abdullah Şevki ve şair ve yazar, yayıncı Alaattin Topçu ‘dan okuduğu şiirler  çok ilgi çekmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>